كدخبر : ١۴٨٩
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۵/١٢/١٨
تعداد بازديد : ٧٢٠
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
روند تولید ثروت مبنی بر مغز افزار است
به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ محمود واعظی در کنگره ملی زنان موفق ایران، از نامگذاری روز ۵ اردیبهشت ماه توسط اتحادیه جهانی ITU به نام زنان در حوزه ICT خبر داد و گفت: اتحادیه جهانی ITU به دنبال گسترش حضور زنان در عرصه جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ محمود واعظی در کنگره ملی زنان موفق ایران، از نامگذاری روز ۵ اردیبهشت ماه توسط اتحادیه جهانی ITU به نام زنان در حوزه ICT خبر داد و گفت: اتحادیه جهانی ITU به دنبال گسترش حضور زنان در عرصه جهانی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای توسعه پایدار باید اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد مبتنی بر دانش تغییر کند که مشارکت زنان یکی از محورهای اصلی توسعه پایدار به شمار می رود و بدون مشارکت زنان دسترسی به توسعه پایدار امکان پذیر نیست.
وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا این تغییر دیدگاه را انجام داده اند، گفت: در گذشته برای پیشرفت اقتصاد و دستیابی به توسعه پایدار نیاز به سرمایه گذاری بر منابع نفت و معدن بوده اما امروز تولید ثروت از طریق مغزافزار و دانش افزار رخ می دهد.
واعظی گفت: با نگاه نرم افزاری و دانش بنیان به فعالیت های کشور، از تمام توان کشور برای مشارکت در مسایل توسعه و اقتصاد کشور استفاده خواهیم کرد.
وی گفت: برای تحقق این موضوع توجه به سه محور نوآوری و کارآفرینی، فناوری و شایسته سالاری ضروری است.


نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه