كدخبر : ١۴٨۴
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۵/١٢/١۵
تعداد بازديد : ٨٠٠
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی بر طلاق
به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ کارشناس پلیس فتا استان مازندران در جمع روحانیون پیشگیری دادگستری استان در کارگاه آموزشی با عنوان پیشگیری از وقوع جرم ویژه طلاق و آسیب‌های فضای مجازی گفت: خانواده به‌ عنوان کوچک‌‌ترین واحد اجتماعی و کانون آرامش افراد است که در صورت نبود مدیریت صحیح در آن ممکن است دچار آسیب‌های اجتماعی شود

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ کارشناس پلیس فتا استان مازندران در جمع روحانیون پیشگیری دادگستری استان در کارگاه آموزشی با عنوان پیشگیری از  وقوع جرم  ویژه طلاق و آسیب‌های فضای مجازی گفت: خانواده به‌ عنوان کوچک‌‌ترین واحد اجتماعی و کانون آرامش افراد است که در صورت نبود مدیریت صحیح در آن ممکن است دچار آسیب‌های اجتماعی شود .

وی افزود: پدیده طلاق در خانواده‌ها یکی از مهمترین عوامل بروز آسیب‌های اجتماعی در خانواده است که آثار مخرب آن نیز صدمات جبران ناپذیری بر جامعه وارد می‌کند.
این کارشناس گفت: در پیدایش این معضل، عوامل شناخته‌ شده و ناشناخته‌ای دست به دست هم داده و موجب ناسازگاری زناشویی، انحلال خانواده و بالا رفتن نرخ طلاق در جامعه شده است که شبکه‌های اجتماعی یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش روند طلاق به شمار می‌روند.
وی گفت: شبکه‌های اجتماعی که به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، قادرند با جایگزینی کج‌روی ها به جای ارزش‌ها، سبک زندگی غربی را ترویج داده و چالشی جدی درخانواده‌ها ایجاد کنند. اثرات مخفی آسیب‌های اجتماعی که در زیر پوسته اجتماع در حال تغییر و تبدیل است در گوشه و کنارحوادث و وقایع،کام مردم را تلخ می‌کند و ارزش‌ها و هنجارها را با شک و تردید مواجه می‌کند.
وی افزود: با وجود فضای سایبری و مجازی موجود اقدامات آسیب‌زا به صورت خزنده سطح روابط و حریم خصوصی افراد را دچار چالش کرده است که این روند نیازمند آگاهی بخشی و توسعه سواد رسانه‌ای است .
کارشناس پلیس فتا مازندران در پایان سخنان خود به موضوع قانون مداری و رعایت مقررات توسط مردم اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همراهی جوانان با پلیس باعث اعتلای نظم و امنیت شده و می‌تواند باعث تولید امنیت پایدار شود./پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا


نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه