كدخبر : ١۴۶٧
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۵/١١/٢٨
تعداد بازديد : ١٠٨۵
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
چند درصد کودکان به فضای مجازی دسترسی دارند؟
به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ داریوش فرضیایی، مجری برنامه «محله گل و بلبل» با اعلام این خبر، گفت: نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۱۷.۸ درصد از کودکان زیر ۵ سال و ۲۳ درصد کودکان زیر ۱۰ سال دارای گوشی تلفن همراه و تبلت هستند.

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ داریوش فرضیایی، مجری برنامه «محله گل و بلبل» با اعلام این خبر، گفت: نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۱۷.۸ درصد از کودکان زیر ۵ سال و ۲۳ درصد کودکان زیر ۱۰ سال دارای گوشی تلفن همراه و تبلت هستند.

او ادامه داد: بر اساس آمار صداوسیما، برنامه «محله گل و بلبل» پرمخاطب‌ترین برنامه کودک و نوجوان است و ما در این برنامه با انتخاب اسپانسر خوب و تغذیه محتوای مناسب از طرف آنها، آموزش صحیح برای حضور و استفاده از فضای مجازی را در دستور کار قرار داده‌ایم.
فرضیایی توجه ویژه به بحث‌های محتوایی و فرهنگی را یکی از نقاط قوت این برنامه دانست و گفت: سناریوی جذاب و امروزی و نمایش این محتواها از زبان «پورنگ» و دیگر کاراکترهای دوست‌داشتنی برای بچه‌ها با موفقیت روبه‌رو بوده است.
او ضمن تقدیر از مسؤولان شبکه دو سیما به خاطر نگاه ویژه به موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی از سنین کودکی، افزود: هنوز هم جای خالی برنامه‌هایی در خصوص فضای مجازی ویژه کودک و نوجوان احساس می‌شود و فعالیت در این حوزه نیازمند حضور بخش خصوصی است. در حال حاضر ۵۹ درصد کودکان بالای ۱۲ سال که از گوشی و تلفن همراه بهره‌مند هستند. تا زمانی که فعالان اقتصادی دغدغه آموزش و فرهنگ‌سازی نداشته باشند، نمی‌توان انتظار اصلاح بسیاری از ناهنجاری‌های جاری در جامعه را داشت و مسلما هر آموزشی باید از سنین کودکی در کودکان نهادینه شود.


نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه