كدخبر : ١۴٢٣
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۵/١١/١٧
تعداد بازديد : ١٠٧۶
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انهدام باند گردانندگان ۳۹ کانال مستهجن
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری سه نفر از عاملان مدیریت ۳۹ کانال مستهجن یکی از شبکه ‌های اجتماعی با بیش از ۲۰۰ هزار عضو در بجنورد خبر داد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری سه نفر از عاملان مدیریت ۳۹ کانال مستهجن یکی از شبکه ‌های اجتماعی با بیش از ۲۰۰ هزار عضو در بجنورد خبر داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا‌: سرهنگ علی اعتمادی‌ با اعلام این خبر گفت: با توجه به انجام رصد و پایش مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا یک کانال مستهجن نگار که اقدام به درج و انتشار داستان‌های غیر اخلاقی به صورت گسترده می‌کرد، شناسایی شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران با تشکیل یک تیم عملیاتی وارد عمل شده و موفق شدند مدیر اصلی این کانال و دو نفر از همدستانش را شناسایی کنند، افزود: در این رابطه طی دو عملیات جداگانه توسط ماموران پلیس فتا و پلیس امنیت عمومی استان، مدیر کانال و همدستانش دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از گوشی تلفن همراه متهم اصلی، مشخص شد وی مدیریت تعداد ۳۹ کانال مستهجن را برعهده داشته و همچنین عضو تعداد ۱۳۵ کانال با محتویات مستهجن بوده که در این کانال‌ها اقدام به درج تبلیغات و کسب درآمد از این طریق می‌کند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه متهم با ایجاد و مدیریت ۳۹ کانال و درج تبلیغات در آنها ماهیانه ۵۰ میلیون ریال درآمد نامشروع کسب می‌کرد، خاطرنشان‌کرد: متهم اصلی دارای سابقه کیفری است که پس از تفهیم اتهام روانه زندان شد.

سرهنگ اعتمادی با اشاره به اینکه جنگ امروز جنگ فرهنگی در دنیای مجازی است، گفت: این امر هوشیاری پلیس را برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی دوچندان می‌کند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه آشنایی کامل با فن آوری روز و جرائم از اهداف ناجا است، تصریح کرد: به روز بودن پلیس در بعد نرم افزاری و سخت افزاری فن آوری ارتباطات و اطلاعات، توانمندی پلیس را افزایش داده و خلاءهای بستر جرائم و آسیب‌های اجتماعی را از بین می‌برد.

 نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه