كدخبر : ١٣٩۴
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۴/۶/١۵
تعداد بازديد : ٢٠۶٢
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
بر اساس یک گزارش امنیتی، شرکت‌های واتس‌آپ و AT&T، پایین‌ترین رتبه را ازلحاظ امنیت و محافظت از اطلاعات کاربران در برابر دولت آمریکا؛ در بین شرکت‌های فناوری دارند.

 

اخیراً سازمانی بنام «بنیاد مرزهای الکترونیکی» گزارشی را منتشر کرده است و بر اساس معیارهای مشخصی، شرکت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات را ازلحاظ امنیتی رتبه‌بندی کرده است. این گزارش در مورد میزان شفافیت و محرمانگیِ 24 شرکت شناخته‌شده در حوزه فناوری و مخابرات است.
در گزارش منتشرشده، ادعا می‌شود که:"دو شرکت مخابراتی «ورایزن» و «ای تی اند تی» رتبه‌های بسیار پایینی را به دست آورند."
این گزارش پنج معیار را برای رتبه‌بندی شرکت‌ها دارد. در صورت رعایت کردن هر یک از این معیارها، شرکت‌های موردنظر یک ستاره دریافت می‌کنند.
این معیارها عبارت‌اند از:
•    
آیا شرکت به کاربران خود اطلاع می‌دهد که دولت از آنها (شرکت‌ها) درخواست اطلاعات کاربران را کرده است؟
•    آیا شرکت مشترکان خود را درباره مدت‌زمان نگهداری اطلاعات آنها مطلع می‌کند؟
•    آیا شرکت در مورد حذف اطلاعات کاربران به درخواست دولت چیزی به کاربران خود می‌گوید؟
•    آیا یک شرکت برای مقابله با جستجوهای بدون اجازه دولت از اطلاعات کاربران اقدامی اتخاذ می‌کند؟
•    آیا یک شرکت از دولت درخواست حکم قضایی برای بررسی اطلاعات خصوصی کاربران را می‌کند؟
شرکت «AT&T  » تنها یک ستاره دریافت کرد. ورایزون دو ستاره دریافت کرد. واتس‌آپ تنها یک ستاره دریافت کرد.
ورایزن یک شرکت مخابرات آمریکایی است که درصد قابل‌توجهی از پهنای باند جهانی اینترنت را تأمین می‌نماید. همچنین درزمینه مخابرات بی‌سیم، ارتباطات و سرویس‌دهی به شرکت‌های ارتباطات راه دور نیز فعالیت گسترده‌ای دارد.

 

 

نکته جالب ‌توجه در این گزارش نمره بالای شرکت‌هایی مانند اپل، فیس‌بوک، مایکروسافت، یاهو، توییتر، گوگل، ورد پرس و ادوبی است. بنیاد ارائه‌دهنده گزارش در پایان این گزارش به شرکت‌های دیگر توصیه کرده است تا این شرکت‌ها را الگوی کار خود درزمینه محرمانگی قرار دهند. این امتیازات بالا در حالی است که بر اساس اعترافات ادوارد اسنودن و دیگر منابع اطلاعاتی، شرکت‌هایی مثل گوگل، یاهو، مایکروسافت و ... با دولت آمریکا و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور همکاری داشته‌اند. به‌عنوان‌مثال شرکت مایکروسافت در مورد ویروس استاکس‌نت با آمریکا و رژیم صهیونیستی همکاری داشت. شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر در مورد انتشار اخبار مورد تأیید دولت آمریکا و در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران خود با دولت این کشور کمال همکاری را داشته‌اند؛ و همچنین به‌طور روزانه اخبار زیادی در مورد عدم امنیت وردپرس در خبرها شنیده می‌شود.

منبع: سایبرباننظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه