كدخبر : ١٢٧٢
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/١١/۵
تعداد بازديد : ٢١٢١
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
جلسات
سیاست های ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و انبوه در شبکه های ارتباطی در جلسه شورای عالی مجازی بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی - فرا؛ در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که عصر چهارشنبه هفته گذشته به ریاست حسن روحانی برگزار گردید، مصوب شد هر گونه محتوا در خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده پیامکی باید با رعایت قوانین و مقررات کشور و عدم مغایرت با ارزش های ایرانی – اسلامی باشد.

همچنین به منظور پایش محتوا، کارگروهی با مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت نمایندگان وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات، کشور، دادگستری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی، نماینده دادستانی و مرکز ملی فضای مجازی، تشکیل شده و گزارش عملکرد آن هر ۶ ماه به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارائه شود.

پس از انتشار این خبر بر روی خبرگزاری ها، سوالی که ذهن ها رو به خود مشغول کرد این بود که «آیا مهمترین و والاترین شورای کشور (از حیث جایگاه اعضاء تشکیل دهنده) پس از دو جلسه بحث و گفتگو تنها به همین نتیجه رسیده اند؟» یعنی این موضوع که پیامک ها باید بر طبق مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد آن چنان نامفهوم بوده که آقایان بر سر آن با یکدیگر مباحثه داشته اند؟ و یا نام بردن چندین نهاد و سازمان وقتگیر بوده است؟

اخبار هنگامی جذاب می شود که بیان شده است :«جزییات سیاست های ساماندهی خدمات انبوه و خدمات ارزش افزوده در شبکه های ارتباطی در جلسات آینده شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.»

برخی کارشناسان اعتقاد دارند پس از 3 سال از حکم مقام معظم رهبری، اعضاء حقیقی شورای عالی فضای مجازی کشور اهمیت جایگاه حقوقی خود را متوجه نشده اند و اغلب اعضاء حقوقی نیز این جلسات را نوعی "دورهمی دوستانه" می انگارند.

جالب اینجاست که شورای عالی فضای مجازی در بیش از شش ماه اخیز تنها به اندازه 2 جلسه وقت گران مایه اعضایش را به خود اختصاص داده است.

خیلی ها بر این باورند که شورایی با این جایگاه و مرتبه نیازمند افرادی انقلابی ، جسور، فعال و مبتکر می باشد. با توجه به نزدیک بودن  پایان زمان حکم رهبری به اعضاء حقیقی شورا، امید است شاهد چنین روحیاتی در منتخبین بعدی باشیم.

اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است. امام خامنه ای

 نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه