كدخبر : ١٢٧٠
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/١٠/٢۶
تعداد بازديد : ٢١١٧
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
عملکرد ضعیف روحانی این بار در بحث فضای مجازی
برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی کشور که قرار بود هر سه هفته یکبار انجام شود بیش از ۲ ماه است که با تاخیر همراه است. آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی به عنوان نوزدهمین جلسه این شورا دهم مهر ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی - فرا؛ برگزاری جلسات شورایعالی فضای مجازی کشور که قرار بود هر سه هفته یکبار انجام شود بیش از ۲ ماه است که با تاخیر همراه است.

از دهم آبان ماه که آخرین جلسه شورایعالی فضای مجازی به عنوان نوزدهمین جلسه این شورا برگزار شد تاکنون این شورای عالی جلسه ای نداشته و این درحالی است که قرار بود پس از این جلسه، برگزاری جلسات این شورا، شکل جدی تر و منظم تری به خود گیرد.

شورایعالی فضای مجازی کشور ۱۷ اسفند سال ۹۰ با حکم مقام معظم رهبری تشکیل و رئیس جمهور به عنوان رئیس این شورا انتخاب شد.

رهبر انقلاب در این حکم گسترش فزاینده فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی بویژه شبکه جهانی اینترنتی و آثار چشمگیر آن را در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و لزوم سرمایه گذاری وسیع و هدفمند در جهت بهره گیری از فرصت های ناشی از آن در پیشرفت همه جانبه کشور و همچنین برنامه ریزی به منظور صیانت از آسیب های ناشی از این فناوری را از جمله دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی برشمردند و بر اساس این حکم، مقرر شد هر سه هفته یک بار جلسات این شورا به ریاست رئیس جمهور برگزار شود.

03ace0e38cf14d73bcb824404c981dad

نخستین جلسه شورایعالی فضای مجازی، درآخرین روزهای اسفندماه سال ۹۰ و در دولت دهم به ریاست محمود احمدی نژاد برگزار شد و از آن زمان تاکنون روند برگزاری جلسات این شورا شکل منظمی نداشته است.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نیز  جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حسن روحانی پس از ۹ ماه وقفه در آبان ماه ۹۲ برگزار شد و پس از آن نیز تداوم برگزاری جلسات این شورای عالی به ریاست حسن روحانی دوام نیاورد و رئیس دولت یازدهم تنها در چند ماه نخست آغاز به کار دولت، این جلسات را برگزار کرده و از مردادماه تاکنون تنها یک بار جلسه شورایعالی برگزار شده است.

آخرین جلسه برگزار شده شورایعالی فضای مجازی دهم آبان ماه و با بررسی موضوع پیامک های انبوه برگزار شد و با وجودی که هم اکنون فضای مجازی کشور در زمینه شبکه ملی اطلاعات، پیوست فرهنگی نسل های جدید اینترنت تلفن همراه، فیلترینگ هوشمند شبکه های اینترنتی و موضوعاتی از این قبیل، نیازمند سیاستگذاری حاکمیتی است برگزاری بیستمین جلسه شورایعالی فضای مجازی بیش از دوماه است که به تاخیر افتاده و خبری از آن نیست./فیمنانظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه