كدخبر : ١١٨٧
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/٩/٩
تعداد بازديد : ٢۵۶٠
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
چندی پیش مشکل محدودیت در فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی موبایلی مطرح شد، اکنون وزیر ارتباطات پس از بررسی موضوع، اطمینان داد که مسیر دریافت کدهای فعال‌سازی این برنامه‌ها باز است و محدودیتی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی - فرا؛ رفع موانع فعالیت حداکثری و آزادانه شبکه های اجتماعی خارجی با سرعتی مثال زدنی توسط محمو واعظی در حالی صورت می گیرد که شرکت های PAP چندی پیش از نامه وزیر به شرکت های مخابرات استانی در مورد خودداری واگذاری امکانات و عدم امضای قرارداد همکاری با PAPها برای توسعه ADSL خبر دادند.

گویا وزارت ارتباطات ایران در سال مدیریت جهادی، همت خود را در جهت رضایت شرکت های خارجی استوار نموده و تا در راستای شعار "فرهنگ" در سال 93 راه را برای ورود نرم افزارهایی که مطابق به فرهنگ غربی طراحی شده اند، هموار نماید.

در این میان شرکت ها فرهنگی و دانش بنیانی که به دست جوانان مستعد و نخبه ایرانی مدیریت و اداره می شوند، مورد بی مهری قرار می گیرند. تاکنون اقدامی در راستای به کارگیری از این شرکت ها از سوی رسانه ای ترین وزارت دولت یازدهم صورت نگرفته اند.

"پیوست فرهنگی" که طبق قانون از ملزومات و پیش نیاز های نسل سوم ارتباطات، 3G به حساب می آید با توجیهاتی وزارت پسندانه نادیده گرفته شد.قانونی که می توانست در حمایت تولیدات محتوایی این چنین شرکت ها بسیار موثر واقع شود.

به هر حال تا زمانی که اولویت نخست وزارت تحت نظر آقای واعظی "پایداری فعالیت شرکت های خارجی بدون لحظه توقف" باشد؛ نباید توقع اعتماد و حمایت از دانش و استعداد بومی را انتظار داشت.

متقاضیان شبکه‌های اجتماعی موبایلی در برخی مواقع، برای فعال‌سازی این نرم‌افزارها با محدودیت مواجه هستند و پس از ارائه درخواست، موفق به دریافت کد فعال‌سازی نمی‌شوند.

محمود واعظی اظهار داشت: این موضوع بررسی شد و مشخص شد که پیغام‌های فعال‌سازی پیام‌رسان‌های رایگان موبایلی بدون وقفه به دست مشترکان می‌رسد.شبکه‌های اجتماعی

 

 نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه